Gyógynövény ismereti hétvége felnőtteknek és családoknak

Gyógynövény tábor a Csiperke Erdei Iskolában

Program időpontja: 2014. július 25 - 27. P - V (3 nap 2 éjszaka)

A legtöbb ember, ha gyógyteát szeretne készíteni, a kereskedelemben kapható szárítmányokat vásárolja meg. Pedig egy kis sétával és némi ismerettel, a legtöbb, üzletekben is kapható gyógy- és fűszernövényt, költségmentesen magunk is begyűjthetjük.

A saját gyűjtésnek sok előnye van; tiszta környezetből, szennyezés és penészgombáktól mentes, jó minőségű, megbízható alapanyagot állíthat elő.

Gyógynövény ismereti hétvégénk célja, hogy a résztvevők e témában gyakorlati tapasztalatokon alapuló ismeretekre tegyenek szert. Megismerjék a hazai flóra gyógynövényeit, valamint a gyűjtés és tartósítás szabályit.

A foglalkozásokat, nagyobb részt terepen, kisebb részben zárt helyen, előadások formájában tartják, alkalmazkodva az időjárási viszonyokhoz és az átadandó ismeretekhez.

A vadon élő gyógynövényekkel való ismerkedést rövid, egyéb természetismereti programokkal is kiegészítjük (csillagászat, Szatmár-Beregi Tájvédelmi Körzet értékeinek megismerése, mikroszkópos vizsgálat, stb.) A gyógynövényes foglalkozásokat az Csiperke Erdei Iskola az E-misszió Egyesület és a Fritillaria Kft. munkatársai tartják.

Jelentkezés feltétel: a jelentkezési lap kitöltése és elektronikus úton történő eljuttatása Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre.

Fizetés átutalással: Fritillaria Kft. Számlaszám: 11600006-00000000-65919538. A jelentkezést csak előleg befizetése (5000 Ft/fő) esetén tudjuk elfogadni ill., véglegesíteni. Előleg visszaigénylésére csak abban az esetben van lehetőség, ha a lemondás a tábor megkezdése előtt 10 nappal megtörténik.

1. nap Délután
  • Megérkezés, szállás elfoglalása
  • Séta a természetben
  • Növényhatározási alapismeretek, betekintés a gyógynövényismeretbe, a gyógynövénygyűjtés legfontosabb szabályai
Este
  • Előadás - Gyógynövények régen és ma, történeti áttekintés, hatóanyag ismeret, - "A jóból is megárt a sok” – esetleges mellékhatások a gyógynövények alkalmazása során.
2. nap Délelőtt
  • Séta a Csiperke Tanösvényen – gyógynövény határozási alapismeretek, gyógynövények ismerete és gyűjtése a gyakorlatban
Délután
  • A gyógynövény tartósítás szabályai és fajtái
  • Gyűjtött gyógynövények tartósítása
  • A mikroszkóp világának csodái – miben rejlik a hatóanyag
Este
  • Előadás – „Ép testben ép lélek” - egészség és táplálkozás
  • Tábortűz és gyógyteakóstoló
  • Csillagászat
3. nap Délelőtt
  • Az egyszerűbb, házilag is elkészíthető technikák megismerése

Program helyszíne: Csiperke Erdei Iskola és Tábor, Márokpapi, Kossuth u. 111.

A tábort csak megfelelő számú jelentkező esetén indítjuk el (min. 12 fő)

Az ár az alábbiakat tartalmazza 1. nap 2. nap 3. nap
Szállás x x
Reggeli x x